Boek
Nederlands
Andere formaten
Toegankelijke formaten:

Milans Groote Oorlog

Patrick Lagrou (auteur)
+1
Milans Groote Oorlog
×
Milans Groote Oorlog Milans Groote Oorlog

Milans Groote Oorlog

Doelgroep:
Vanaf 9-11 jaar
Titel
Milans Groote Oorlog
Auteur
Patrick Lagrou
Taal
Nederlands
Editie
1
Uitgever
Hasselt: Clavis, 2013
140 p. : ill.
ISBN
9789044818611 (hardback)

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Besprekingen

Wat begint als een uitstapje naar de Westhoek, loopt uit op een bizar avontuur met een positief slot. Milan mag met zijn opa Mick en oma Miet een paar dagen mee naar de streek waar Emile Benaerts, de grootvader van opa Mick — en dus de betovergrootvader van Milan —  in 1914 sneuvelde tijdens de strijd om de IJzer. Hoewel in een brief van een strijdmakker vermeld werd waar Emile was begraven, is zijn stoffelijk overschot nooit gevonden. En nu, honderd jaar later, onderneemt opa Mick met vrouw en kleinzoon een soort bedevaart naar de plaats waar de laatste levensdagen van hun voorvader zich afspeelden, ruwweg tussen Nieuwpoort en Diksmuide. Aanvankelijk leek het me een aantrekkelijke concept om vanuit het heden en binnen het verband van een familie de beginperiode van de Groote Oorlog voelbaar te maken. Maar het reisje is in dubbel opzicht een teleurstelling. Voor Milan, want hij wordt meegesleept van museum naar museum en beleeft daar weinig plezier aan, en voor de lezer, want die moet…Lees verder
De betovergrootvader van Milan (10) is in 1914 als soldaat gesneuveld in de West-Vlaamse Westhoek tijdens de Eerste Wereldoorlog, oftewel de Groote Oorlog. Daarom laten Milans opa en oma hem alle plekken zien, die aan de ‘Slag om de IJzer’ herinneren. Dit houdt Milan zo bezig, dat hij (in zijn droom) midden in de oorlog belandt. Daar wordt hij ‘herkend’ als de jongste broer van zijn betovergrootvader, die hij nog kan ontmoeten voordat deze omkomt. Terug in het heden kan Milan exact traceren, waar zijn betovergrootvader begraven ligt. Vanuit het 'oog' van Milan (omslagillustratie) wordt een, aan authentieke militaire bronnen ontleend, reëel beeld geschetst van de woedende oorlog. De droom als middel om terug te gaan naar een andere tijd is acceptabel, daar Milans lijfelijke ervaringen het inleven versterken. De tijdspanne in de droom is wel groot en sommige zaken, zoals het door Milan als bewijs meegebrachte zakhorloge, wel erg toevallig. Geschreven in korte zinnen met dialogen, in kor…Lees verder

Milans groote oorlog

Tijdens een weekendje met zijn grootouders in de Westhoek valt Milan van de ene teleurstelling in de andere. Opa Miel vertelt hem ellenlange verhalen, terwijl oma Miet alle oorlogsmusea wil aandoen. En dat terwijl Milan hoopte een spoor terug te vinden van zijn betovergrootvader Emile Benaerts, die in 1914 tijdens de ‘groote oorlog’ om het leven is gekomen. Milan heeft al snel spijt dat hij is meegegaan naar de vakantiehoeve, tot hij op een nacht geluiden hoort in de kelders. Hij gaat op onderzoek uit en komt middenin de Slag om de IJzer terecht. Hij ontmoet Emile en diens vriend Arthur. Met hulp van die laatste weet hij te overleven en uit handen van het oprukkende Duitse leger te blijven. Terug in zijn eigen tijd kan Milan het graf van zijn betovergrootvader in Pervijze aanwijzen en wordt het toch nog een geslaagde vakantie.
De auteur verwerkt in dit boek een stukje van zijn eigen familiegeschiedenis. Aan de hand van brieven, foto’s en verhalen probeert hij het oorlogsverhaal …Lees verder

Over Patrick Lagrou

CC BY 3.0 - Foto van/door PieterDP

Patrick Lagrou (Brugge, 1 oktober 1949) is een Vlaams jeugdauteur. Hij is vooral bekend van de dolfijnenkindserie.

Biografie

Al op 18-jarige leeftijd doorkruiste Patrick Lagrou Amerika, Europa en Noord-Afrika in een rammelkar. Over die reizen maakte hij reportages en gaf diavoorstellingen. Nadien bleef hij verder rondreizen en filmreportages maken.

Op zijn reizen spraken vooral tropische eilanden en de wereld onder water hem aan. Hij gaf er in Vlaanderen meer dan 900 dia- en filmvoordrachten over. Zijn foto's en films werden internationaal bekroond, en hij schreef ook honderden artikels en boeken voor volwassenen.

Lagrou oefende enige tijd het beroep van advocaat uit. Ook was hij vele jaren duikinstructeur en leidde een aantal van hen zelf ook op tot duikinstructeur. Alleen, het schrijven bleef zijn leven beheersen.

In de jaren tachtig ging zijn aandacht steeds meer uit …Lees verder op Wikipedia